Sveriges Häradsallmänningsförbund

Uppsala län

Tillbaka till Allmänningar

Bro Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Hans Åberg, 070-848 21 01, hans.aberg@lennartsnas.se
Vice ordf. Anders Åkerlind

Övriga styrelseledamöter
Tomas Karlsson
Johan Seth

Förvaltare Thies Eggers,
Skogvaktare Thies Eggers,

Hagunda Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Louis de Geer, 0706-397 039, louis@sunnana.se
Vice ordf. Henrik Nilsson, 070-563 05 35

Övriga styrelseledamöter
Sören Södergren, 0701-638 56 30
Kassaförvaltare Bengt Mattsson, 018-569644

Skogvaktare Matts Pettersson,070-602 27 82

Håbo Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Tom Slettengren, 08-582 43 081, signhild@telia.com
Vice ordf. Robert Tiblom, 0171-523 66

Övriga styrelseledamöter
Per Wijkander,08-582 431 88
Carl Tesch, 08-582 44 595
Alf Nobel, 018-344 270

Förvaltare Ulf Peter Holgersson, 08-582 440 44, skogsuph@bahnhof.se

Lagunda Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Bengt Rekestad, 070- 325 24 20, bengt.rekestad@gmail.com

Vice ordf. Gert-Erik Andersson
Kassaförvaltare Gustav Jansson, gustav@balek.se

Övriga styrelseledamöter
Robert Wässman
Håkan Malmqvist
Anders Wallin

Förvaltare Johan Wallinder, johan.wallinder@mellanskog.se

Norunda Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Andreas Grybäck, 070-359 93 62, andreas.gryback@uaf.uu.se

Vice ordf. Anders Grandin, 070-513 68 05, anders@ekebystuteri.se

Övriga styrelseledamöter
Per Grandin, 070-519 91 36, per@grandin.net
Jan Wahlberg, 073-928 64 35, evaojanneslantbruk@telia.com
Fredrik Eriksson, 072-535 30 06, fredrik.eriksson@swedishagro.se
Kassör Agneta Borgenstierna, 070-333 61 37, agnbor@hotmail.se

Förvaltare Magnus Thor, 070-598 85 96, magnus.thor@skogforsk.se
Skogvaktare Mats Pettersson, 070-602 27 82, mats@uppsalaskog.se

Oland Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Jonas Eklund, 070-6312529, jonaseklund72@hotmail.com 
Vice ordf. Göran Andersson, 0173-414 46, goran.ke.andersson@billerudkorsnas.se
Kassaförvaltare Gunnar Rydvall, 070-621 00 57, gunnar.rydvall@telia.com

Övriga styrelseledamöter
Torbjörn Öjstig
Jan-Erik Jansson
Jörgen Blad
Magnus Thor

Förvaltare Magnus Sääf, Magnus.saaf@mellanskog.se 

Rasbo Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Anders Söderström, 070-340 17 84, anders.soderstrom@uaf.uu.se
Vice ordf. Rune Pettersson, 070-151 40 90
Sekreterare Anders Söderström

Övriga styrelseledamöter
Lars Vallgårda, 070- 640 47 68
Christer Pettersson, 073-654 22 03

Skogvaktare Johan Wallinder, 010-482 81 49, johan.wallinder@mellanskog.se

Tierp södra Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Lars-Erik Wigert, 070-3071070
Vice ordf. Anders Rohlin

Övriga styrelseledamöter
Anders Rohlin
Anders Lindgren
Lars Wallinder
Fredrik Torstensson

Skogvaktare Johan Wallinder, 010-482 81 49, johan.wallinder@mellanskog.se

Torstuna Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Börje Haulin, 070-524 13 14,
Vice ordf. Krister Andersson, 0171-411 151

Övriga styrelseledamöter
Erik Jennische, 018-471 75 20
Henrik Johansson 072-707 34 52
Karl Kling, 0224-930 10

Förvaltare Mellanskog Magnus Sääf, 010-482 81 55
Hemsida: torstunaharadsallmanning.se

Trögd Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Arne Nordfors, 070-698 15 17, arne.nordfors@gmail.com
Vice ordf. Magnus Eriksson, 070-340 05 24, magnus@djurby.se

Övriga styrelseledamöter
Christer Eriksson, 070-318 07 16, christer.erikson@spray.se
Hans Axelsson, 070-530 27 19, hans-yvonne.ax@mbox.lidnet.se
Mats Lindberg, 070-657 78 58, mats.lindberg@torsviby.se

Förvaltare Johan Wallinder, 010-482 81 49, johan.wallinder@mellanskog.se

Ulleråker Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Rickard Cederholm, 0709-369431, cederholmrickard@gmail.com 
Vice ordf. Anders Söderström
Kassaförvaltare Hannes Rydmark, LRF-konsult

Övriga styrelseledamöter
Ingmar Jansson
Magnus Josefsson
Erik Jennische

Skogsförvaltare Johan Wallinder