Sveriges Häradsallmänningsförbund

Södermanlands län

Daga-Björnlunda | Daga-Dillnäs | Daga-Frustuna | Daga-Gryt | Daga-Gåsinge | Daga-kattnäs | Jönåker | Oppunda | Rönö | Selebo | Väster-Rekarne | Öster-Rekarne | Åker | Tillbaka till Allmänningar |

Daga-Björnlunda Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Bo Knutsson, 070-773 52 77, 55knutsson@telia.com
Vice ordf. Anders Andersson, 070-310 85 51, anders@axala.se 

Övriga styrelseledamöter
Mattias Lexell, 070- 743 29 95, lilltorp@live.se
Magnus Rinman, magnus.rinman@ekhof.se 
Lars-Göran Andersson, 070- 605 37 26, lgaekeby@hotmail.com

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Carl af Sillén, 073- 503 71 03, Carl.Af.Sillen@haradskog.se

Daga-Dillnäs Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Anders Odelström, 0158-31216
Vice ordf. Curt Rehnström, 0150-31233

Övriga styrelseledamöter
Per Dellrud, 0158-31134,
Birgitta Lundberg, 0158-31250, birgitta.lundberg@home.se
Leif Eriksson

Skogsförvaltare Joakim Aro, 0155-77303, joakim.aro@konsult.lrf.se

Daga-Frustuna Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Stig Gustavsson, 073-043 13 22, ringdans9@hotmail.com
Vice ordf. Peter Lööf, 070-779 57 29, petergivesta@gmail.com 

Övriga styrelseledamöter
Lars Fredriksson, 070-524 30 20, persienn.markis@gmail.com
Tomas Larsson, 070-630 44 40 , grindatomas@hotmail.com
Gunilla Avrén, 070-531 74 92, tobbe_avren@hotmail.com
Patrik Ek, 070-576 75 82 , harbysateri@gmail.com
Per Lexell, 070-650 10 71, per.lexell@gmail.com

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Carl af Sillén, 073-503 71 03 , carl.af.sillen@haradskog.se

Daga-Gryt Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Alf Hedlund, 070-828 31 69, alf@ihab.se
Vice ordf. Olle Mähl, 073-043 45 61, olle.mahl@telia.com

Övriga styrelseledamöter
Kristian Königsson, 070- 261 62 92, kristian@konigsson.com
Bo Lemar, 070-334 20 35 , bo@anhammar.se
Göran Lagerstedt, 0738-80 02 16, goran.lagerstedt@spray.se
Markus Forsbäck, 070-402 91 07, markus.forsback@lansforsakringar.se 

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Carl af Sillén, 073- 503 71 03, Carl.Af.Sillen@haradskog.se

Daga-Gåsinge Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Bror Larsson, 0158-34005
Vice ordf. Curt Rehnström, 0158-31233, davidstad@d.lrf.se

Övriga styrelseledamöter
Anders Nilsson, 0158-31076, anders@projektutveckling.nu
Arne Andersson, 0158-30262
Nils Gunnar Eriksson, 0158-31668

Skogsförvaltare Joakim Aro, 0155-77303,

Daga-Kattnäs Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Håkan Ekstrand, 070-652 93 81, h.ekstrand@telia.com
Vice ordf. Arne Rosenqvist, 073-700 64 00, arne_r@telia.com

Övriga styrelseledamöter
Per Lexell, 070- 656 10 00, per.lexell@gmail.com
Lars Andersson, 070-778 59 55 , lars_johan.Andersson@scania.com
Kurt Andersson, 070-238 24 12,kurreandersson@icloud.com 

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Carl af Sillén, 073- 503 71 03, Carl.Af.Sillen@haradskog.se

Jönåker Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Gustaf Wachtmeister, 070-6406501,
Vice ordf. Gustaf Hermelin, 070-5600000

Övriga styrelseledamöter
Kerstin Gullstrand, 0155-71105
Stig Karlsson, 0150-30126
Anders Eriksson, 070-5656298
Conny Pettersson, 070-6243957
Magnus Zetterstrand, 070-2701671

Skogsförvaltare Jonas Lundh, jonas.lundh@telia.com

Oppunda Häradsallmänning

Länk till Oppundas egna hemsida.

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Johan Hamilton, 073-615 45 74 , johan1.hamilton@gmail.com
Vice ordf. Jerker Olsson, 070-564 74 36, jerker.r.olsson@gmail.com

Övriga styrelseledamöter
Claes Carlsson, 070-565 06 41 , pia_pc@hotmail.com
Claes Tamm ,070-731 68 89 , claes.tamm@wasby.se
Torkel Pettersson, 070-247 38 50 , torkel@allt2.se

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Carina Forsberg, 070-668 70 92, Carina.K.Forsberg@haradskog.se

Rönö Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Sune Olsson, 070-359 20 78, sune.stockbacken@gmail.com
Vice ordf. Johan Trolle Löwen, 070-393 91 51, lowen@sjosa.com

Övriga styrelseledamöter
Anders Ånestrand, 070-819 46 31, familjenanestrand@gmail.com 
Leif Andersson, 070-223 87 12 , leif.revlinge@gmail.com
Jan Hellström, 070-202 48 73, jan.hellstrom60@gmail.com

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Carl af Sillén, 073- 503 71 03, Carl.Af.Sillen@haradskog.se

Selebo Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Carl af Ugglas, 070-557 65 51, afugglas.carl@telia.com
Vice ordf. Emil Ekman, 070-685 02 85, emilekman@spray.se

Övriga styrelseledamöter
Johan Högfeldt, 0703-199 029, info@aleby.com
Anna Bernadotte, 070-783 95 00 , anna.bernadotte@oob.se
Caroline Hamilton, 0709-228 61 11, carolinehamilton333@gmail.com

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Olov Hjärtberg, 070-254 28 98, olov.hjartberg@haradskog.se

Väster-Rekarne Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Klas Gustafsson, 070-257 32 06 , gustafssonklas7@gmail.com
Vice ordf. Maurtiz Klingspor, 070-670 70 02, mauritz@storasundby.com 

Övriga styrelseledamöter
Mats Gustavsson, 070-580 54 53 , mats-e.gustavsson@tele2.se
Magnus Eriksson,0708-654 290 , magnus.sorby@outlook.com
Anders Andersson, , anders.albro@hotmail.com 
Elisabeth Larsson,070-639 13 07  larsoelisabeth@gmail.com
Anders Lundström, 0738-914 840 andlun64@gamil.com

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Carina Forsberg, 070-668 70 92, Carina.K.Forsberg@haradskog.se

Åker Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Hans von Stockenström, 070-555 71 86, stocken@berga.se
Vice ordf. Lars Wärme, 073-693 48 37, g.warme@telia.com

Övriga styrelseledamöter
Per Olsson, 070-623 35 95, per.olsson@oob.se
Tommy Hammarstedt, 070-627 22 44 , hammarstedt2@gmail.com
Martin Lindholm, 070-798 13 05, martin@merlannagard.se
Lena Larsson, 073-785 89 80, skogsparadis@hotmail.com

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Marcus Persson, 070-668 90 19, marcus.persson@haradskog.se

Öster-Rekarne Häradsallmänning

Styrelse och kontaktpersoner
Ordförande Peter Reuterström, 070-551 90 54 , peter@reuterstrom.se
Vice ordf. Johan Nilsson, 073-678 41 38, johan@flattorp.se

Övriga styrelseledamöter
Magnus Eriksson,070-212 62 00 , arbygard.ericsson@bredband.net
Håkan Andersson, 070-609 61 68, info@rotarbol.se
Robert Celsing, 070-361 17 61, robert.celsing@hotmail.com
Kerstin Ehn, 070-339 19 57, kerstin.ehn@sparbanksstiftelsenrekarne.se 
Mårten Jönsson,073-077 64 00, marten@aspesta.se

Förvaltare Erik Petré, 070-524 43 33 , erik.petre@haradskog.se
Skogvaktare Marcus Persson, 070-668 90 19, marcus.persson@haradskog.se